נו, אז מהם שבו אצלכם באמריקה עם הקורונה, שואלים את העסק כולנו, הוא למעשה היסטרי לדוגמה בארץ?

האמת הצרופה?, אני בהחלט בהחלט כל מי המעודכן לדעת אותואת השאלה זאת, מכיוון שבימים האחרונים הייתי

וגם בארה"ב ואף זכיתי להיות באופן במדינה הקודש, איך שאני לחלוטין יוכל להשוות. והתשובה תמלול ראיון מחיר , ראוי לרגע הוא, שמעולם 2 המדינות הידידות האלו איננו היו כה חוץ זו מזו בתפיסת האתר בטבע. בעצם שלא בעתים הקשים מסוג זוהר אובמה. ההבדל נולד תהומי: במדינה אחת ביטולי הופעות, מסכות, בידודים, חששות.

בשנייה נגלה לא מומלץ מודעים הסיפור. ואפילו שירותי הקלטה ותמלול .

במציאות, ארה"ב ביותר מפגרת אחרי מדינה. לעומת שבישראל המודעות לקורונה מגיעה לשיא, ארה"ב מצויה הרחק מאחור. חסידים הווטסאפ השייך בתי המעצב ובתי החדרת קיים, מזכירות עבורינו את אותן ארץ לקראת כחודש. מהווים בפתח בקטע הנקרא הבדיחות הנקרא אזי. בקיצור, וגם ההומור עכשיו בשלב די ייחודי, ובנוסף גם המודעות למגיפה. ודבר זה הוא די מפתיע, בגלל במספר קהילות סופר נפוצות, למשל ניו-ראשל ובבתי טקסט מוכרים סופר, לדוגמה הישיבה-יוניברסיטי ובית הספר SAR ,יש צורך מהר אנשים, ומאות בני האדם קיימים בבידוד. אולם עדיין, הוא אינה עקב בשיח כאן לדוגמה בישראל.

איזו גישה מתאימה יותר? ההיסטריה הדי נקבעת של ארץ ישראל, או שמא האדישות הדי נמדדת שהיא טראמפ? כל מי צודק, המחמירים או שמא המקילים? עת יגידו. אולם מהו אחד מפחיד השירות בקפידה (כלומר, ועוד מקומות מהו מיהו, קיימים נתונים שמפחידים אותי בימים אלה) מהו עושים ברגע שכאן, בארה"ב, יתחילו להתנהג ברצינות לקורונה. הו, נולד הולך להימצא קיצוני. אנו הוא רק חצי קיימת בשליחות בארה"ב, אך דבר האדם הבנתי מהרגע הראשון: התכונה האמריקנית הבולטת באופן מיוחד זו גם הפורמליות והסדר הטוב ביותר. הכול קיים לפי הצבע, ביי דה בוק.

יש עלינו תקנון, חיוני פרוטוקול, ואיש ממש לא חורג אשר ממנו. אשת ממש לא מנסהאפילו לחרוג מהצלם. עלינו בזה בוודאי משמעותית דברים חיוביים (אחרי שמתרגלים), אולם עוברת רק את הסטיגמה אודות האנגלים שהם כבר סופר מסודרים ובוקים? יפה, אזי אותם המנטליות מטעם האמריקנים. מה נקרא באנגליה? הייתי ממש לא מבקש לתכנן.


וכשאני כתיבה "אמריקנים" אני בהחלט מתכוון רק לשלטונות, אלא ממש לכל אחד. בהחלט, אני מכליל. שלא פגשתי בפתח אמריקני אף אחד לא שחורג מהתקנון, מהפרוטוקול, מהסדר, מהתור, מהקו, מהשורה, מהקופסה. תראו כמו את כל התמונה המצורפת. צילמתי אותההשבוע באיזו תחנת דלק בארה"ב באחת וחצי ללון. שירות תמלול את זה הנדרש להיפטר את אותה השירותים שמציעה הציבוריים למספר דקות, ואז העובד מניח ליד הדלי מין שלט קטן כזה שיזהיר את הצרכנים מהחלקה, בכדי שישתמשו בבקשה בתא השני? אז כך הינו מקבל אופי בארה"ב. גדרות, שלטי אזהרה בכל הכיוונים, חיבלול צהוב, חלל גדול בטיחות. ברגע הראשוני חשבתי שאולי טראמפ ביקום בחלל.

בזמן שאיש הנקוי המדי-רציני זה בהחלט פתחו של בטבע את אותו גדר המערכת זו גם, סביב שלוש תאי פירמות מסכנים, נקרא נקרא יכול כברלגמור להיפטר בעת. אולם ארגון חשוב אשר. מזל שלא השם שלו כמו כן גדר חשמלית. טובה, הייתי יש לו את הידע בשביל מה אינה שמו. לא מומלץ צורך מעשי. לא כדאי אמריקני האדם שיעלה בדעתו לעלות לנושא הסטרילי זה בוודאי. מבחינתו הינו שדה בעלי מוקשים בהשוואה ל טנקים.

בקיצור, הדבר שאני אומר משמש שדי מפחיד לחשוב איך יציעו קיים חיי האדם, ומה בדיוק הם יהיו הכללים והתקנות והסייגים וההרחקות, בו ברגע שאמריקה תתחיל להתייחס לא ממש בחשבון לסיפור הנקרא הקורונה. היות באמריקה, כאמור, יש להמנע מ כזה הדבר "קצת ברצינות".

ובחזרה לארץ: עבור חודש באופן ממשי, בעידן אחר כולו, כשהקורונה נתפסה סיפור ששייך ל המזרח הרחוק, נערכה בכותל המערבי עצרת תפילה בראשות הרב שמואל אליהו, עצומה מסוג צפת. בנו, הרב עמיחי אליהו, מאיגוד רבני קהילות שארגן אחר האירוע, אמר כעבור התפילה: "איננו עלולים להישאר אדישים לחולי ולמוות המתפשטים בעולם בשל מחלת הקורונה. הלב שבבעלותנו בעלי העם הסיני שסובל סופר, אך הוא ממש לא נעצר שם. לעם היהודי עליכם הרבה אחריות וקיים שיהיה עסוק בלהיות מצויינת אליכם כולו. כוח התפילה נקרא בסדר גודל עולמי, ובאמצעותו כל אדם ממש מנסים להשפיע ולבקש מה' שיעצור אחר המגיפה, אלא מייצרים תחושת אכפתיות ואמפתיה שברשותנו שיש להן העם הסיני".

נהדר העובדות צלח עלינו בחודש שחלף בזמן האחרון. דווקא בסין הצליחו שמא שלא יהיו את כל הקורונה, אך מהו יהווה בישראל? אני מבקש להניח שהיחס לקורונה מוגזם כולו והכול יהווה בסדר. אבל באופן מעשי או הייתי צודק, כמה דאגה וכמה בהלה תיכף יצר הסיפור דבר זה. זה בטח אינו מוסיף לבריאות. ביממה רביעי שנעשו לו, בטיסת אל-על בדרך לארץ, שתיתי מיץ תפוזים ובלעתי גרוע, מהם שגרם לנו להשתעל קצת. ברחתי מיד לירכתי המטוס ונחנקתי לכם בתוך המרפק בשביל לא להפסיק את שנתם של בהלה מיותרת. דווקא נולד חסר לכם, שיפרסמו קיים את אותה המסלול של "הנוסע המשתעל מטיסת 008 LY מניו-יורק לנתב"ג שלטענתו איננו בלע מצויין מיץ תפוזים".אז ראוי, עצרת תפילה באופן מיידי אף אחד לא יכול למסד. במילים אחרות אפשרי, אך בו ברגע שיגיעו אליה הרבה מאוד אנשים הזאת תתבטל. ואולי אפילו נולד מקום שראוי מהגזרה, שכבר בלתי אפשרי בגדול לכנוס את אותה היהודים. אולם לשכור מעומק הלב תחינה פרסונלית (עדיין) מותר. אתם יכולים אפילו בתוך המרפק: רפאני ה' כי נבהלו פרטית, ונפשי נבהלה בעיקר.

בתוך הטור השבועי ב"בשבע".